Saulius Gudelevičius

Savamokslis dailininkas

Aš vieną kartą dariau publikaciją facebook, apie savamokslį dailininką hiperrealistą Diego Facio, kurio darbais aš žaviuosi. Norėčiau jūs supažindint su dar vienu įspudingu mūsų Lietuvos 3D art, street art dailininku, hiperrealistu, interjero ir eksterjero dailininiku Saulium Gudelevičium. Į kurio darbus žiūrint, nepagalvotum, juk jis taip pat yra savamokslis. Rašydama jam buvau įsitikinusi, kad Saulis papasakos, kaip jis baigė kokia nors meno mokyklą. Todėl tikiuosi kad jo pavyzdys, gali tapti gera motyvacija, pradedantiesiems dailininkams ir ne tik.

Kaip gimsta talentas?

Dauguma nesusijusių su menu žmonių, mano, juk menininku reikia gimt ir ne kitaip. Turėti dievu duotą talentą. Tai kaip gimsta talentas? Nes vaikystėje visi piešia ir visi vaikai yra talentingi. Manau viskas prasideda nuo įkvėpimo. Pirmu Sauliaus Gudelevičiaus įkvepėju buvo tėvas. Vaikystėje jo piešiniai, darė didelį įspūdį mažajam Sauliui. Ir jis bandė kopijuoti tėvo piešinius. Bet kaip sako pats Saulius tai buvo paprasti lėktuvai, nieko neįprasto. O jo, kaip 3D art dailininko kelias prasidėjo nuo mokyklos darbo, nutapyto saulėlydžio, kuris kabėjo kaip geriausias mokyklos darbas ne vieną savaitę. Ir aišku, kad jis sulaukė daug dėmesio ir komplementų. Kam tai nepatiktų? Ir jau nuo 12 metų Saulius daug laiko praleido piešdamas. 

Monstras

Kiekvienas dailininkas turi savo mėgstamą kryptį. Kažkas piešia peizažus, kažkam patinka atvaizduoti gyvūnus, paukščius, žmones. Saulių žavėjo fantazy tematiką. Star Wars boomas tuo metu pastūmėjo padaryti daug nuostabių ir sudėtingų darbų. Vėliau anime «digimonai» ir «dragon balls». Iš viso jo albume susikaupė 200-300 darbų! Vieną dieną Saulius užsimanė pabandyt nupiešt 3D art gatvėje. Padarė eskizą, išsirinko aikštelę ir pradėjo darbą, kuris užtruko 2 dienas. Vietiniai vaikai saugojo, kad niekas nesugadintu darbo. O sekančią jo darbo dieną Saulių nufotografavo laikraščiui, nes tą dieną vyko muzikos dieną ir jo darbą pamatė žurnalistė ir dar daug žmonių. Nuostabūs sutapimai. Bet jau pirmadienį jam paskambino iš laikraščio ir pasakė jog jam grąsinama policiją. Hmm… Kodėl? Nes aikštelė buvo prie mokyklos ir pikti tėveliai skundėsi, juk monstras gasdina vaikus. 

Skandalas = garsumas

Kilo skandalas. Aikštelę liepė išvalyti. Saulius atsisakė, kuo pakėlė, dar didesnio pykčio bangą. Kilo diskusija ne tik nedidelio miestelio ribose, kur buvo sukurtas šis monstras, bet net M1 radijo stoty. Žmonės sukūrė facebooke palaikymo grupę, kuri surinko daugiau negu 2000 žmonių per porą dienų. Tai buvo gera reklamą, kaip sako pats Saulius. Už poros dienų lijo lietus ir monstro nebeliko, bet po šio incidento Saulių pradėjo kviesti į daugybę renginių ir pradėjo plūsti užsakymai. Jis paliko savo darbą ir pradėjo užsidirbt savo talentu. 

Lemtis?

Išties nuostabių sutapymų istoriją. Aš rašiau sutrumpintai, tikiuosi man pavyko aprašyti svarbiausius įvykius ir sujungt juos, kad būtų įdomu ir aišku, kaip viskas įspūdingai susiklostė. Gal yra ta lemtis? Išgirdus Sauliaus istorija, kuri tarsi kino-filmo siužetas, tikrai norisi tuo tikėti. Paprastas vaikinukas gimęs mažame miestelyje Šilutėje, neturėjęs turtingų tėvų ir net nebaigęs aukštojo meninio išsilavinimo, sugebėjo tapti labai stipriu dailininkų. Mano, ir aš įsitikinusi dar daugelio kitų dailininkų įkvepėjų ir pavyzdžių.